Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce na kterých jsme se spolupodíleli v roce 2012:

  • 19. února Maškarní odpoledne na faře
  • v době postní pravidelně organizujeme křížovou cestu rodin v Římově
  • k borovanským velikonočním svátkům již tradičně patří řehtání a pomlázka na velikonoční pondělí s veselou písničkou:-)
  • 1. června se Borovany již po druhé připojili k Noci kostelů
  • červnové pozvánky na exkurzi k hasičům využili především mimoborovanští
  • v říjnu se uskutečnila za hojné účasti přednáška paní Mgr. H. Imlaufové na téma Nepřítelem zdravé sexuality je mlčení - Jak v rodině s dětmi hovořit o sexu
  • V adventní době opět putuje obrázek P. Marie a sv. Josefa po našich domovech


Na podzim a v zimě 2011 se nám podařilo podniknout 2 výlety se staršími dětmi z farnosti, na které máme pěkné vzpomínky:-) Snad se nám brzy povede vyšetřit vhodný čas na další výlet:-)


Křížová cesta rodin v Římově
Povedlo se a v hojném počtu jsme se zůčastnili letošní Křížové cesty rodin v Římově. Všem zůčastněným děkujeme, že přišli a podpořili nás svou účastí. Myslím, že to stálo za to. Budeme se těšit na setkání s vámi na dalších společných akcích.

2. Dětský den na faře

1.11.2008 se na borovanské faře uskutečnil druhý ročník dětského dne. Pro děti byl na dopoledne připraven program s prohlídkou kostela a těšili se na ně například svatý Jiří, svatý Pavel a svaté Klára a Anežka. Zůčastnilo se 29 dětí, což nám udělalo velikou radost. Všem zůčastněným, jak dětem, tak pomocníkům moc děkujeme a těšíme se na další setkání s vámi.

 

2. Dětská Olympiáda
1. 6. se uskutečnila druhá dětská olympiáda. Účast byla hojná a výsledky jednotlivců i družstev byly na velmi vysoké úrovni! Všem patří veliký dík za účast a doufáme, že nás opět za rok poctíte svou účastí. Budeme se na vás těšit :-)

Cyklopouť rodin

Na neděli 18. 5. byla naplánována a připravena cyklopouť rodin na Svatou Trojici u Trhových Svinů. Vzhledem k tomu, že od časného rána vydatně pršelo, byli jsme nuceni tuto pouť zrušit. Už teď se ale těšíme na další akce, kterých se s námi jistě zúčastníte.

 

Pomlázka

Na Velikonoční pondělí se osm statečných koledníků vydalo na svou cestu za koledou. Počasí jim přálo, pomlázky měli upletené a tak nic nebránilo tomu, aby se koleda vydařila. Oproti předešlým létům sice obcházeli pouze horní část Borovan, ale i tak se množství koledy hodně přibližovalo koledám z předchozích let.Velikonoční pomlázka


Křížová cesta rodin
Tak jako každým rokem, i letos jsme se vypravili na křížovou cestu do nedalekého Římova. Účast byla letos hojná a počasí nám moc přálo, takže jsme to všichni zvládli bez úhony. Těšíme se na další putování s vámi :-)


Adventní putování  

Během adventu putoval po domech v naší farnosti obraz Panny Marie a sv. Josefa. Děkujeme všem kdo se do této akce zapojili a těšíme se, že se i nadále budete aktivně zapojovat do života ve farnosti.

 

Dětský den na faře 25. 10. 2007

 

Ve čtvrtek o podzimních prázdninách se 14 dětí zúčastnilo Dětského dne na faře. Dopoledne pro ně byla připravena hra, jejímž cílem bylo seznámit děti s prostředím a významem kostela včetně jeho zázemí.

 

 

Dětská Olympiáda

 

V neděli 27. 5. 2007 se u nás na zahradě konala 1. dětská olympiáda. Na úvod jsme zapálili olympijský oheň a vyvěsili vlajku a hry mohly začít. Účast byla hojná a děti závodily ze všech sil. Ani rodiče nezůstaly stranou. Prakticky všichni se nějakým způsobem zapojili do soutěží. Pro děti bylo připraveno plno her a pro maminky navíc jedna speciální. Měli upéci tu nejlepší buchtu jakou umí. Na dětech pak bylo aby rozhodly, který tatínek má doma nejlepší troubu. Kupodivu vyhráli všichni :-) Olympiáda

 

Vltava 2006

 

Naší poslední akcí, kterou jsme uskutečnili bylo sjíždění Vltavy. Vyrazili jsme v sobotu 29.7. a i když to prve nebylo plánované, tak jsme ten samý den skončili. Buď teklo tolik vody, nebo jsme moc pádlovali, zkrátka, celou trasu z Krumlova až do Boršova jsme zvládli za 8 hodin. Ale příště se polepšíme a trochu se na té vodě zdržíme. Tak doufáme, že nezůstanete tvrdnout doma a přidáte se k nám. Tady je menší ukázka toho, jak nám bylo dobře: Voda

 

 

Blockheide - září 2004

V poněkud menším počtu jsme se vydali na průzkum přírodního parku k jižním sousedům do rakouského Gmündu. Krajina i terén je vhodná pro všechny členy rodiny, viz Starší fotografie

 

Exkurze u hasičů - červen 2004

I přes špatné počasí se sešla početná skupinka dětí a rodičů. Hasičská technika učarovala nejen malým klukům. Děti si navíc odnesly pamětní listy na tuto návštěvu.

 

Vltava - červenec 2004

Zkusili jsme si zavzpomínat na "mladá" léta a vyzkoušeli své síly na řece Vltavě bez doprovodu potomků. Společných 24 hodin jsme si užili opravdu skvěle! Vltavu z Rožmberku do Zlaté Koruny jsme sjeli během jednoho dne za 10 hodin.

 

Jarní prázdniny v Jizerských horách, r. 2004

Nezapomenutelná je místní nadílka sněhu. Děti si postavili tak veliké iglú (za občasné pomoci tatínků), že v něm bylo dost místa pro všechny. Prohlédli jsme si též Bozkovské jeskyně (jediné dolomitové u nás), zaplavali si v aqua centru v Liberci a vyzkoušeli i sněhové řetězy.

 

Jarní prázdniny v Orlických horách, r. 2003

Celý týden nám přálo počasí, sněhu bylo dost a obloha bez mráčků. Navštívili jsme poutní místo Neratov, vojenskou pevnost Haničku, Zemskou bránu i pašeráckou lávku na Divoké Orlici.

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční pomlázka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář